Politie en OM leggen beslag op bedrijf in onderzoek naar kunstroof in Heerhugowaard

Politie en OM leggen beslag op bedrijf in onderzoek naar kunstroof in Heerhugowaard

De politie heeft woensdag 26 maart onderzoek gedaan in een woning en een bedrijfspand in Heerhugowaard in verband met de kunstroof uit het Drents Museum. Doel van de zoekingen is onder andere het beslag leggen op vermogensgoederen. Er zijn geen verdachten aangehouden. De gestolen topstukken zijn bij het onderzoek niet aangetroffen.

Een team van tactisch en financieel specialisten hebben woensdagmorgen de zoekingen verricht. De politie en het OM hebben conservatoir beslag gelegd op onder meer een woning, voertuigen en bankrekeningen. Ook is er vuurwerk in beslag genomen. De goederen worden veiliggesteld zodat de schade van de kunstroof eventueel verhaald kan worden op de verdachten. 

Onderzoek kunstroof

Daarnaast is in beide panden gezocht naar aanwijzingen en bewijsmateriaal in het onderzoek naar de kunstroof. De prioriteit in het onderzoek ligt nog steeds bij het opsporen van de gestolen goederen.

Het onderzoek naar de kunstroof gaat door. Een team van verschillende specialisten werkt aan het onderzoek. Daar zijn onder meer financieel, digitaal, forensisch, tactisch specialisten en specialisten op het gebied van kunst bij betrokken. Ook wordt er samengewerkt met Roemeense collega’s van het OM en de politie.

Tips en andere informatie

Heb je tips of andere informatie die van belang kan zijn? Die kun je met ons delen via Meld Misdaad Anoniem op 0800-7000 maar ook via de Opsporingstiplijn op 0800-6070 en het tipformulier op Politie.nl/Assen-nl. Meer informatie over het onderzoek is te vinden op politie.nl.

Je kunt ook contact opnemen met het Team Criminele Inlichtingen van de politie. Zij mogen onder voorwaarden de identiteit van haar bronnen afschermen en kunnen er zo voor zorgen dat informatie op anonieme wijze bij de recherche terechtkomt. Je kunt hen bereiken via 088-6617734. Is er sprake van spoed, bel dan 112.

Archief

error: Content is protected !!