Meer in de bieb dan boeken lenen

Meer in de bieb dan boeken lenen

De Boekenweek is een mooie reden om weer eens naar de bieb te gaan. Maar er is veel meer te doen dan alleen boeken lenen. De provincie neemt een kijkje.

Op diverse plekken in Noord-Holland kunnen mensen in de bibliotheek terecht voor vragen aan overheidsinstanties en met vragen over digitale formulieren of financiën. Ook helpen vele vrijwilligers bij taal of rekenen en leren kinderen spelenderwijs over programmeren en techniek.

Belangrijke lokale voorziening

Jeroen Olthof, gedeputeerde cultuur voor de provincie Noord-Holland: “Bibliotheken zijn een lees- leer- en ontmoetingsplaats waar iedereen welkom is. Naast boeken lenen kan je er bijvoorbeeld een taalcursus volgen, les krijgen in digitale vaardigheden, hulp vragen bij je belastingaangifte of deelnemen aan culturele activiteiten. Het is een onmisbare plek in onze samenleving.”

Daarom steunt provincie Noord-Holland financieel de provinciale ondersteuningsinstelling Probiblio. Probiblio vervoert boeken en materialen tussen de bibliotheken, maar helpen bibliotheken ook bij digitalisering, bedrijfsvoering en slimme programma’s voor mensen die moeite hebben met taal, rekenen en internetten. Door deze programma’s is de bibliotheek de centrale plek voor Noord-Hollanders om hulp te vragen en elkaar te ontmoeten.

Frans Bergfeld, directeur-bestuurder Probiblio: “Dankzij de provincie Noord-Holland ondersteunen wij bibliotheken in hun maatschappelijke rol als het gaat om kennis, ontmoeten en ontwikkelen. Dit is niet alleen onze wettelijke taak, maar vooral onze overtuiging. Probiblio zet zich hier dagelijks voor in.”

Leren en ontmoeten

Provincie Noord-Holland nam een kijkje bij de activiteiten in de bibliotheek die voortkomen uit deze programma’s. In Alkmaar Centrum kunnen inwoners bijvoorbeeld met diverse vragen terecht op het Ontwikkelplein en worden regelmatig taalcafés georganiseerd om de Nederlandse taal te oefenen. En in bibliotheek Heerhugowaard kunnen kinderen terecht in de Prutshub, een plek waar ze met Lego een zelfrijdend autootje bouwen of leren om een robot te programmeren.

Archief

error: Content is protected !!